LET OP: De informatie op deze website is mogelijk verouderd. Onze nieuwe website is te vinden op unie-abc.nl

TFC fam Oosterloo: Investeren in een visionair echtpaar

Abdullai SillahDe Thuisfrontcommissie van Hans en Aisha Oosterloo (Uniezendelingen in Sierra Leone) vraag uw aandacht voor het volgende:

Als thuisfrontcommissie hadden wij hadden we het weekend van 23 juni Abdulai en Fanta Sillah in onze gemeente (Ontmoeting, Arnhem Zuid) uitgenodigd.
 
Waarom Sierra Leone?
Wellicht is het goed eerst een beeld te schetsen van de toestand van Sierra Leone.
- 70% van de mensen leven onder de armoedegrens ($ 1,25 per dag)
- in een middelgrote stad (150 000 inwoners) zijn in Sierra Leone 3 artsen (niet 3 huisartsen, maar alle artsen bij elkaar) werkzaam
- de gemiddelde leeftijd is nog geen 50 jaar
- 75 van de 1000 kinderen sterven vóór het vijfde levensjaar
- ongeveer 1/3 van alle mensen kan lezen en schrijven
- het land is uitermate vruchtbaar en heeft een zeer groeizaam klimaat
- er zijn vele bodemschatten te vinden.
Er is dus een ironische tegenstelling: er leven heel veel mensen in bittere armoede, terwijl het land meer dan genoeg mogelijkheden biedt om iedereen een normaal bestaan te geven.
 
Wie zijn Abdulai en Fanta?
Fanta is een jongere zus van Aisha (de vrouw van Hans Oosterloo). Abdulai is van oorsprong als moslim opgegroeid en is op latere leeftijd christen geworden, mede als gevolg van alles wat hij op de christelijke basisschool heeft geleerd.
 
Wat is hun visie?
Abdulai en Fanta hebben zich de toestand van Sierra Leone aangetrokken en geconcludeerd dat er heel veel mogelijkheden zijn, om iedereen een fatsoenlijk bestaan te geven, maar dat blijkbaar niemand het initiatief neemt. Zij hebben de visie om hierin als volgelingen van Christus verandering te brengen, die visie willen ze verwezenlijken. Om dat te kunnen, is Abduai momenteel bezig met een promotiestudie in "ontwikkelingseconomie" aan de universiteit van Bath (Engeland). Fanta is bij hem en verdient de kost. Hun twee zonen zijn bij Hans en Aisha in Sierra Leone; ook dat is een bewuste keuze. Als thuisfrontcommissie zijn we sterk onder de indruk van hun capaciteiten, hun visie en hun doorzettingsvermogen om die visie te verwerkelijken.
 
Abdulai hoopt zijn promotie eind 2014 te voltooien.
 
Doet u mee?
Helaas is het collegegeld in Engeland nog veel hoger dan in Nederland: voor het komende studiejaar 13.000 Pond (ongeveer 15.400 Euro). Dat bedrag moet 1 oktober worden betaald. Zoveel geld kunnen Abdulai en Fanta onmogelijk zelf bij elkaar sprokkelen van het geringe salaris wat Fanta krijgt en studiebeurzen kennen ze in Sierra Leone niet. Op dit moment is er aan bijdragen 1.600 pond binnengekomen… Als thuisfrontcommissie zijn we dan ook dringend op zoek naar "aandeelhouders" die een aandeel in de ontwikkeling van Sierra Leone willen nemen, door Abdulai en Fanta te ondersteunen.
 
Als u een aandeel wilt leveren, dan kan dat door een bijdrage over te maken op NL15RABO0162137710 t.n.v. Unie van Baptistengemeenten, onder vermelding van "ondersteuning Abdulai". Als u meer wilt weten over Abdulai en Fanta, kunt u contact opnemen met Joop Brongers of Wout de Leeuw, bij voorkeur per e-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

Snel bellen:

Dienstencentrum: 020-2103023
Seminarium: 020-2103024