EredienstCreatief geeft op zaterdag 17 maart een praktische studiedag "De Klacht in de Eredienst" Hoe geef je creatief en muzikaal gestalte aan de klacht in de liturgie? Hoe verhoudt zich de klacht tot de lofprijzing?
De studiedag vindt plaats in kerkcentrum ‘De Ark’ in Maarssen van 10.00 uur – 17.00 uur.
opgave: www.eredienstcreatief.nl
In maart 2011 organiseerde EredienstCreatief een geslaagd symposium met als hoofdspreker Prof.dr. John Witvliet (Grand Rapids, USA). Een van zijn lezingen, over ‘lament’ in de liturgie, maakte nogal wat los.
Het onderwerp roept vragen op als:
EredienstCreatief organiseert daarom op zaterdag 17 maart een praktische studiedag die voor het grootste deel gewijd is aan dit thema. Hoewel het begrip ‘studiedag’ theoretisch aandoet is het de bedoeling om deze dag vooral praktisch bezig te zijn met het thema. Zodat iedereen met mooie en zinvolle tips, die ook nog in praktijk te brengen zijn, naar huis gaat.
Na een korte viering zal Prof.dr. Evert Jonker (emeritus hoogleraar praktische theologie aan de PThU-Kampen) ’s morgens de hoofdspreker zijn. Hij zal geen lang verhaal houden maar samen met de aanwezige musici en de deelnemers aan het werk gaan om het thema concreet bij de kop te pakken door een aantal verrassende vragen en mogelijkheden voor te leggen.
In de middag is er ruimte om een aantal workshops te volgen:
De dag wordt afgesloten met een viering waarin elementen zijn opgenomen uit de diverse workshops.
De kosten van deze dag bedragen € 55,-
Meer informatie en opgave: www.eredienstcreatief.nl.